HomeAkademiaAnaliza TechnicznaWykres Heiken Ashi

Wykres Heiken Ashi

Jest to typ wykresu który przypomina kształtem wykres świecowy. Jest to technika Japońska a techniki Japońskie kształtowały się od ponad 200 lat. Jest to sposób prezentacji ceny na wykresie.

Sama zmiana koloru świecy może generować niezłe sygnały do kupna lub sprzedaży.

 

Heiken Ashi pochodzi z języka japońskiego. Zasadniczo technika Heiken Ashi modyfikuje wartości cen, które są wyświetlane na wykresie. Świece Heiken Ashi składają się z czterech informacji cenowych:

– Open

– High

– Low

– Close

 

Świece Heiken Ashi są pomocne, ponieważ uwzględniają nie tylko aktualne ceny bycze i niedzwiedzie, ale także poprzednie. Wzór używany do obliczenia Heiken Ashi to:

 

haOpen = (haOpen poprzedniego słupka + haClose poprzedniego słupka)/2

haClose  = (Open + High + Low + Close)/4

haHigh = maksymalna wartość z High, haOpen lub haClose bieżącego okresu

haLow = minimalna wartość z Low, haOpen lub haClose bieżącego okresu

 

Dopisek „ha” oznacza parametr ze świecy Heiken Ashi, bez tego dopisku mówimy o czerpaniu parametru z normalnej świecy.

 

Kolejna cena otwarcia zawszę wypada w połowie poprzedniego korpusu, co całkowicie eliminuje występowania luk cenowych na wykresie:

W Heiken Ashi przy mocnej tendencji wzrostowej lub spadkowej nie będą występowały cienie na świecach:

Odwrócenie trendu Heiken Ashi

Wykres Heiken Ashi idealnie nadaje się do definiowania trendu oraz jego odwrócenia. Jest kilka interpretacji pomagających w znalezieniu odwrócenia trendu za pomocą świec Heiken Ashi a najskuteczniejsza z nich to zwykłe monitorowanie zmiany koloru świec.

Jak włączyć wykres Heiken Ashi w Tradingwiev?

Klikamy w ikonę zmiany typu wykresu znajdującą się u góry strony i przełączamy wykres
ze świecowego (domyślnego) na wykres typu Heiken Ashi.

 

Czy stosujecie w swojej Akademi Heiken Ashi?
Oczywiście! Jest to jeden ze składników naszej strategii. Podczas zajęć w naszej Akademii skrupulatnie wskazujemy na zastosowanie tego wykresu, gdzie i jak z niego skorzystać oraz jakie z niego płyną sygnały.
Czy Heiken Ashi jest niezawodny?
Heiken Ashi używa średnich, które mogą nie odpowiadać cenom, po których handluje rynek. Technika wygładza trendy na wykresie, aby uzyskać lepszy wskaźnik trendu, ale powinna być używana z analizą techniczną, aby znaleźć punkty wejścia i wyjścia.
Jaki indykator najlepiej współpracuje z Heiken Ashi?
Trading jest oparty na preferencjach, więc wskaźniki, które najlepiej działają z Heiken Ashi, to te, które najlepiej znasz i które praktykujesz. Średnie kroczące, wstęgi Bollingera i wskaźnik siły względnej to przykłady wskaźników, które można wykorzystać z Heiken Ashi.
Czy traderzy korzystają z Heiken Ashi?
Heiken Ashi to narzędzie handlowe używane przez niektórych traderów w połączeniu z analizą techniczną, aby pomóc w identyfikacji trendów.

Dołącz do naszej społeczności!

Converging Analytics – Trade House z własną opracowaną strategią inwestycyjną. Stworzyliśmy i wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania na rynkach blockchain.

© 2022 Converging Analytics by InFlowSoft. All Rights Reserved.